Paylaşmak güzeldir..

Kadıköy Ziverbey’de bir kaldırım taşında verdiği pozla dünya çağında bir fenomen haline gelen ve ağustos ayında yaşama veda ettikten sonra aynı yere heykeli konan kedi Tombili’nin heykeli çalındı. Haber önce sosyal medyada duyuldu, Kadıköy Belediyesi akıl almaz olayı doğruladı… 

kadikoy-un-kedisi-tombili-nin-heykeli-yapildi-192285-5

Tombili hayatını kaybettikten sonra heykelinin yapılması Change.org’da düzenlenen kampanyaya binlerce insan katılmış ve ekim ayında heykeli dikilmişti.

Kedinin heykelinin yapılması talebine olumlu yanıt veren Kadıköy Belediyesi çalışmalara başlamıştı. Heykeltıraş Seval Şahin tarafından gönüllü olarak yapılan heykel Bu yıl Ekim ayında tamamlandı.

Bugün ise heykelin çalındığı haberi geldi!

Kaynak: onedio

Yayınladığımız alıntı yazılarda yanlış ya da güncel olmayan bilgiler, imla hataları veya anlam bozuklukları bulunması durumunda bundan Düşünbil Dergisi sorumlu değildir.

 


Paylaşmak güzeldir..

İÇERİK SAĞLAYICI

Düşünbil Portal, bilim, felsefe ve psikanaliz alanlarında yazılı ve görsel içerikli makale, deneme ve çeviri yayınlayan çok içerikli bir portaldır. Genel okur-yazar kitlenin bilinçlenmesini ve farkındalık kazanmasını amaçlamaktayız. “Düşünen her insan gençtir” vizyonu ile her genç insana hitap etmeyi amaçlayan Düşünbil Portal, dergi ve etkinliklerle bu amacını geliştirmektedir.