Olcay Yılmaz

Genel Yayın Yönetmeni

Anadolu Üniversitesi Felsefe Bölümü mezunudur. 2007 yılından beri Düşünbil Dergisi'ni çıkartmaya devam etmektedir. 2012-2018 yılları arasında Libido Dergisi ve GodFather Dergisi'ni çıkarttı. 2012-2013'te “Evrim Sergisi”ni düzenledi. Son 10 yılda 100’e yakın sempozyum, seminer, konferans panel ve kamp organize etti. Lacanyen psikanaliz konusunda çalışmalar yürütmektedir. Fenomenoloji, topoloji, zihin, dilbilim, göstergebilim ve mizah gibi alanlara ilgi duymaktadır.

Cemre Yılmaz

Genel Koordinatör

ODTÜ Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümünden mezun oldu. Bilkent Üniversitesi Sinirbilim alanında master derecesini tamamladı. Felsefeye, psikanalize, dilbilime, bilişsel bilimlere ilgi duyuyor. Kuramsal kitapların yanı sıra bilimkurgu ve fantastik roman okuru. Film izlemek ve kitap okumak dışında 2014 yılından bu yana Düşünbil Dergisi ve Düşünbil Akademi’de genel koordinatörlük yapıyor.

Elif Arslan

Çeviri Editörü (İngilizce)

1995 yılında DTCF Rus Dili ve Edebiyatı bölümü tamamladı. TRT dış yayınlarda haber mütercimi olarak çalıştı. Daha sonra 14 yıl eğitim ve insan kaynakları sektöründe yerel ve uluslararası firmalarda uzman ve yöneticilik görevlerinde bulundu. 7 yıl yurtdışında yaşadı. İngilizce eğitimlerini İrlanda’da aldı. İngilizce ve Türkçe öğretmenliği yaptı. 2016 yılında Bilgi Üniversitesinde insan kaynakları koçluk yüksek lisansını tamamlamasının ardından akademik makale ve kitap çevirmenliği yapmaya başladı. Felsefe, psikoloji, nöropsikoloji, mitoloji, sosyal psikoloji, kültürel davranışlar ve edebiyat ilgi alanı. Bazı edebiyat dergilerinde araştırma yazıları yazıyor. Biri Rusçadan olmak üzere dört kitap çevirdi, halen hem çevirmen hem de çeviri editörü olarak çalışıyor ve yazıyor.

Onur Demir

Çeviri Editörü (İngilizce)

1991 doğumlu. ODTÜ Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümünden mezun oldu. Daha sonra dümeni felsefeye kırıp aynı okulun Felsefe bölümünden yüksek lisans diplomasını aldı. 4 sene Jazzberry Tunes A Capella korosunda koristlik yaptı. Müzik ve felsefe dışındaki ilgi alanları spor, edebiyat ve şiir.

Altyapı ve Uygulama
Lunar – lunar.com.tr