Olcay Yılmaz

Genel Yayın Yönetmeni

Anadolu Üniversitesi Felsefe Bölümü mezunudur. 2007 yılından beri Düşünbil Dergisi'ni çıkartmaya devam etmektedir. 2012-2018 yılları arasında Libido Dergisi ve GodFather Dergisi'ni çıkarttı. 2012-2013'te “Evrim Sergisi”ni düzenledi. Son 10 yılda 100’e yakın sempozyum, seminer, konferans panel ve kamp organize etti. Lacanyen psikanaliz konusunda çalışmalar yürütmektedir. Fenomenoloji, topoloji, zihin, dilbilim, göstergebilim ve mizah gibi alanlara ilgi duymaktadır.

Cemre Yılmaz

Genel Koordinatör

ODTÜ Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümünden mezun oldu. Bilkent Üniversitesi Sinirbilim alanında master derecesini tamamladı. Felsefeye, psikanalize, dilbilime, bilişsel bilimlere ilgi duyuyor. Kuramsal kitapların yanı sıra bilimkurgu ve fantastik roman okuru. Film izlemek ve kitap okumak dışında 2014 yılından bu yana Düşünbil Dergisi ve Düşünbil Akademi’de genel koordinatörlük yapıyor.

Onur Demir

Çeviri Editörü (İngilizce)

1991 doğumlu. ODTÜ Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümünden mezun oldu. Daha sonra dümeni felsefeye kırıp aynı okulun Felsefe bölümünden yüksek lisans diplomasını aldı. 4 sene Jazzberry Tunes A Capella korosunda koristlik yaptı. Müzik ve felsefe dışındaki ilgi alanları spor, edebiyat ve şiir.

Selin Melikler

Çeviri Editörü (İngilizce)

İstanbul Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olduktan sonra, aynı üniversitenin Felsefe bölümünde yüksek lisans eğitimine başladı. Lisansını tamamlarken, Oxford ve Salamanca’da dil eğitimi aldı. Sonraki süreçte yollara olan tutkusu, onu 20’nin üzerinde ülkeye sürükledi. İlgi alanları sinema, politik felsefe, sanat felsefesi ve etik çevresinde şekillendi. Şu anda Foucault üzerine bir tez çalışması yapmakta ve bir yandan da Fransızca eğitimini sürdürmektedir.