Site icon Düşünbil Portal

Künye

Olcay Yılmaz

Genel Yayın Yönetmeni

Anadolu Üniversitesi Felsefe Bölümü mezunudur. 2007 yılından beri Düşünbil Dergisi’ni çıkartmaya devam etmektedir. 2012-2018 yılları arasında Libido Dergisi ve GodFather Dergisi’ni çıkarttı. 2012-2013’te “Evrim Sergisi”ni düzenledi. Son 10 yılda 100’e yakın sempozyum, seminer, konferans panel ve kamp organize etti. Lacanyen psikanaliz konusunda çalışmalar yürütmektedir. Arkeoloji, sanat, tarih, felsefe, psikanaliz ve mizah gibi alanlara ilgi duymaktadır.

Cemre Yılmaz

Genel Koordinatör

Genetik, sinir bilim ve psikoloji alanlarında öğrenim gördü. Bilişsel bilimler alanında akademik araştırmalarının yanı sıra Düşünbil çatısı altında çalışmalarını yürütüyor. Düşünbil’de editörlük, organizatörlük, çevirmenlik, web tasarım gibi pek çok alanda çalışıyor. Zihin felsefesine, fenomenolojiye, psikanalize ve bilişsel bilimlere ilgi duyuyor. 

Selin Melikler

Çeviri Editörü

İstanbul Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olduktan sonra, aynı üniversitenin Felsefe bölümünde yüksek lisans eğitimine başladı. Lisansını tamamlarken, Oxford ve Salamanca’da dil eğitimi aldı. Sonraki süreçte yollara olan tutkusu, onu 20’nin üzerinde ülkeye sürükledi. İlgi alanları sinema, politik felsefe, sanat felsefesi ve etik çevresinde şekillendi. Şu anda Foucault üzerine bir tez çalışması yapmakta ve bir yandan da Fransızca eğitimini sürdürmektedir.

Exit mobile version