Outlander ve Battlestar Galactica dizilerinin sorumlusu Ronald D. Moore ve Michael Dinner, Breaking Bad dizisinin on bölümlük projesinde yer alan yapımcı Bryan Cranston ile bir araya geldi. Philip K. Dick’in Electric Dreams‘i, Cranston ve şirketi için tutkulu bir proje oldu ve beyaz perdeye doğru uzun bir yol kat etti. Seri, AMC ve Channel 4’te geliştirilme aşamasındaydı. Channel 4 geçen baharda projeye yeşil ışık yakmaya hazır olduğunda, AMC daha ileriye gitmemeyi tercih etmişti.

Electric Dreams; Dee Rees (HBO’nun Bessie‘sini yazan ve yöneten), Tony Grisoni (Vegas’ta Korku ve Nefret), Jack Thorne (Harry Potter And The Cursed Child), Matthew Graham (Life On Mars), David Farr (The Night Manager) ve Travis Beacham (Pacific Rim) gibi yazarları bir araya getirecek. Moore’un ve yapımcı olarak da Michael Dinner’ın bulunduğu bir antoloji serisi şeklinde hazırlanacak projede her bölüm, Philip K. Dick tarafından yazılmış bir kısa öykünün uyarlaması şeklinde olacak.

Cranston halihazırda Amazon’da Sneaky Pete‘in yaratıcısı ve daimi karakteri olarak görülüyor. Ayrıca onun ikinci sezonda da yer alacağı bu ayın başında yayın akışında gösterildi. Yine de Cranston’un, Electric Dreams‘in en az bir bölümünde yer alacağı bildirildi.

Amazon, aynı zamanda bugünlerde üçüncü sezona hazırlanan Yüksek Kaledeki Adam‘a da ev sahipliği yaptığı için ikinci kez Dick’in eserlerinden çekiliyor. Dick’in çalışmaları arasında Azınlık Raporu, Karanlığı TaramakAndroidler Elektrikli Koyun Düşler Mi ve Ridley Scott’ı oldukça etkileyen Bıçak Sırtı bulunuyor.

Electric Dreams antoloji serisi için resmi bir çıkış tarihi mevcut değil, ancak herhangi bir güncel bilgi için burayı takip etmeye devam edin.

Yazar: Mitchell Corner
Çevirmen: Bilge Demir
Kaynak: Geek 

Düşünbil Portal’da yayımlanan, Düşünbil yazar ve çevirmenlerine ait herhangi bir yazı, çeviri, makale ve haber izin alınmadan basılı olarak ya da internet ortamında kullanılamaz, çoğaltılamaz, yayınlanamaz. İzinsiz kullananlar hakkında hukuki yollara başvurulacaktır.

Düşünbil Portal

Düşünbil Portal, bilim, felsefe ve psikanaliz alanlarında yazılı ve görsel içerikli makale, deneme ve çeviri yayınlayan çok içerikli bir portaldır. Genel okur-yazar kitlenin bilinçlenmesini ve farkındalık kazanmasını amaçlamaktayız. “Düşünen her insan gençtir” vizyonu ile her genç insana hitap etmeyi amaçlayan Düşünbil Portal, dergi ve etkinliklerle bu amacını geliştirmektedir.

https://www.dusunbil.com