• 30 Mayıs 2016
  • Düşünbil Portal
  • 0
Paylaş

Yazar Per Holm Knudsen‘in 1975 yılında yayınladığı “How a Baby Is Made?” (Nasıl Bebek Yapılır?) isimli kitabında, çocuklara gerçekçi bir şekilde cinsel eğitim anlatılıyor.

Danimarkalı yazar ve psikoterapist Per Holm Knudsen‘in yazdığı “How a Baby Is Made?” (Nasıl Bebek Yapılır?) adlı kitap 1975‘te Piccolo Books‘tan çıkmıştır.

İşte bebeğin annesi ve babası. Birbirlerini çok seviyorlar. Bebek sahibi olmak için birbirlerine yardım ettiler.

Bebek nasıl yapılır-1

Ebeveynler hiçbir kıyafetini giymediğinde, annenin bacakları arasında bir açıklık olduğunu görürsünüz. Bunun adı vajinadır. Babanınsa penisi ve testisleri vardır.

Bebek nasıl yapılır-2

Baba ve anne birbirlerini çok severler ve birbirlerine çok çok yakın olmak isterler. Bazen babanın, özellikle aşk dolu hissettiği zamanlarda, penisi büyür.

Bebek nasıl yapılır-3

Babanın testisleri sperm hücreleriyle doludur. Seviştiğinde, bu hücreler penisinden dışarı çıkarlar. Annenin vajinasından geçerek karnında bulunan, uterus veya rahim adı verilmiş boşluğa giderler. Bazen annenin içinde küçücük bir yumurta olur ve sperm hücresi o yumurtayla birleşir.

Bebek nasıl yapılır-4

Bir sperm hücresi bir yumurtayla birleşirse, bunlar beraberce annenin rahminde bir bebek büyütebilirler.

Bebek nasıl yapılır-5

Başlangıçta, bu minicik yumurta bebekten çok bir kurbağa yavrusuna benzer. Göbek bağıyla annenin rahmine sıkı sıkı bağlıdır. Bu kordon sayesinde bebek, büyüyüp de doğacak güce gelene kadar anneden besin alır.

 

Bebek nasıl yapılır-6Bebek büyüdükçe, annenin karnı da büyür. Tüm bu aylar süresince baba anneyle gurur duymaktadır. Bebeğin ilk hareketlerini hissetmekten duydukları heyecanı paylaşırlar ve bebeğin doğumuna gün sayarlar.

 

Bebek nasıl yapılır-7Günler, günler geçer. Babanın sperm hücresiyle annenin yumurtası bir bebek yaratmak için bir araya geleli neredeyse 9 ay olmuştur. Bir gün anne, babaya bebeğin doğmak için hazır olduğundan emin olduğunu söyler.

Bebek nasıl yapılır-8

Bazı bebekler evde doğar ama çoğu hastanede doğar. Hastanede doktor, bebeğin anne rahmini terketmesi için daha kolay yardımcı olabilir. Burada anne ve baba hastanenin doğum servisine doğru gidiyorlar.

Bebek nasıl yapılır-9

Anne bir yatağa uzanır. Doktor onun bebeğini doğurmasına yardım edecektir. Bazen baba da bebeğinin ilk anlarını görebilmek için anneyle durmayı tercih edebilir.

Bebek nasıl yapılır-10

Önce bebeğin kafası dışarı çıkar. Annenin vücudu bebeğin dışarı çıkmasına izin vermek için esner.

Bebek-kitap-11

Sonra kollar gelir. Bebek tamamen dışarı çıktığında doktor bebeği anne karnındayken besleyen göbek kordonunu keser. Çünkü artık buna ihtiyaç yoktur.

Bebek nasıl yapılır-12

Anne bebeği kollarına aldığında; yatağının yanında bekleyen baba ve kendisi oldukça gururlu ve mutludurlar.

Bebek nasıl yapılır-13

Anne ve bebek hastanede kalır ve birbirlerini tanımaya başlarlar. Sonra mutlu baba onları eve götürmek için gelir. Yeni doğmuş aç bebek annesinin memelerinden süt emer.

Bebek nasıl yapılır-14

Bu yazı Ekşi Şeyler’in internet sitesinden alınmıştır.


Paylaş

Düşünbil Portal

Düşünbil Portal, bilim, felsefe ve psikanaliz alanlarında yazılı ve görsel içerikli makale, deneme ve çeviri yayınlayan çok içerikli bir portaldır. Genel okur-yazar kitlenin bilinçlenmesini ve farkındalık kazanmasını amaçlamaktayız. “Düşünen her insan gençtir” vizyonu ile her genç insana hitap etmeyi amaçlayan Düşünbil Portal, dergi ve etkinliklerle bu amacını geliştirmektedir.

https://www.dusunbil.com