Paylaş

 

Hollywood’un sinema tarihine kazandırdığı en başarılı ve en çok sevilen oyuncularından biri Heath Ledger’ı daha 28 yaşındayken ve kariyerinin en parlak döneminde kaybetmiştik. Medyatik bir tip olmayı reddettiği için sadece filmleriyle gündeme gelmeyi başarmış, bunca şöhrete, hayran kitlesine ve başarıya rağmen Hollywood gibi bir ortamda kişilik deformasyonu geçirmemiş ender oyunculardan biriydi aynı zamanda.

Tavsiyemiz, siz yine de bu filmleri hemen tüketmeyin, sindire sindire seyredin ki sonra bunlara yenilerinin eklenemeyeceğini düşününce bunalıma sürüklenme ihtimaliniz daha az olsun.

Godfather Dergisi olarak listeyi sizin için derledik.

1. The Dark Knight / Kara Şövalye

Bu film listelerde gelmiş geçmiş en iyi 4. film olarak gösteriliyorsa en büyük sebebi Heath Ledger’ın muhteşem bir performans gösterdiği joker rolü sayesindedir. Ledger’ı geç keşfeden birçok kişi de zaten onu ilk kez bu rol ile tanımıştır. Ledger, kendisine en iyi yardımcı erkek oyuncu oscar’ını ve altın küre ödülünü kazandıran filmin galasını bile göremeden aramızdan ayrılmıştı.

2. 10 Things I Hate About You / Senden Nefret Etmemin 10 Sebebi

Heath Ledger’ın daha toy zamanlarında yer aldığı bu duygusal, liseli gençlik filmi, oyuncunun en çok sevilen filmlerinin başında gelir. Filme adını veren şiirin okunduğu sahne tekrar tekrar izlenip gözleri doldurabilir.

3. A Knight’s Tale / Şövalye

Her karakterin ayrıca keyif verdiği filmlerden biri de Şövalye’dir. Çok sıkı bir mizah anlayışı içeren filmde Heath Ledger sempatiniz iyice zirve yapabilir.

4. The Brothers Grimm / Grimm Kardeşler

Grimm kardeşleri canlandıran Heath Ledger ve Matt Damon’u çoluk çocukla seyredebileceğiniz eğlenceli bir fantastik film. Eğer seviyorsanız içinde bol bol Grimm masalları karakterlerinden bulabilirsiniz.

5. Casanova

Özellikle Avrupa dönem filmlerinden hoşlananların mutlaka izlemesi gereken bir Heath Ledger komedisi Casanova. Ayrıca filmin güzel soundtrack’leri de keyifli geçecek 2 saatinizin bonusu niteliğindedir.

Kaynak: listelist


Paylaş

Düşünbil Portal

Düşünbil Portal, bilim, felsefe ve psikanaliz alanlarında yazılı ve görsel içerikli makale, deneme ve çeviri yayınlayan çok içerikli bir portaldır. Genel okur-yazar kitlenin bilinçlenmesini ve farkındalık kazanmasını amaçlamaktayız. “Düşünen her insan gençtir” vizyonu ile her genç insana hitap etmeyi amaçlayan Düşünbil Portal, dergi ve etkinliklerle bu amacını geliştirmektedir.

https://www.dusunbil.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir