• 10 Nisan 2020
  • Düşünbil Portal
  • 0
Paylaş

1- Young Sheldon (2017 – )

Young Sheldon, 25 Eylül 2017’den beri CBS’de yayınlanan bir Amerikan televizyon dizisi. The Big Bang Theory’nin spin-off dizisi olarak planlanmıştır. 2018’in Ocak ayında dizi ikinci sezon onayı almıştır. Dizinin ikinci sezonu, 24 Eylül 2018 günü yayınladığı CBS kanalında başlamıştır. 

2 – Fargo (2014 – )

Fargo, Noah Hawley tarafından yazılmış ABD yapımı Kara mizah – Suç filmi türü bir dizidir. Dizi aynı ismi taşıyan 1996 yapımı Coen kardeşler tarafından yönetilmiş ve birçok ödül kazanan Fargo den esinlenilmiştir. 

3 – Manhunt (2017 – )

İlk bölümü 1 Ağustos 2017 tarihinde Discovery Channel’da yayınlanan Manhunt Unabomber konusu bakımından biyografik bir dizi olarak karşımıza çıkıyor. Amerika’da bir dönem gerçekleştirdiği bombalı saldırılarla ünlenen Ted Kaczynski’nin yaşam öyküsü dizinin ana dinamiğini oluşturuyor.  2. sezon Atlanta’da düzenlenen 1996 yaz Olimpiyat Oyunları’ndaki bombalı terörist saldırıyı merkezine alıyor.

4 – American Crime Story  (2016 – )

Her sezon farklı konu ve karakterleri işleyen dizi; Amerika tarihindeki en ünlü suçları ekranlara getiriyor. Gerçek olaylar ile kişileri merkeze alan dizinin ilk sezonu, 90’lı yıllarda ülkeyi hayli meşgul etmiş O. J. Simpson davasını ele alıyor. 2 sezonda ise Gianni Versace’nin öldürülmesine giden yolun hikayesini izleyeceksiniz. 

5 – True Detective (2014 – )

True Detective, HBO’da yayınlanan antoloji formatında bir Amerikan suç drama televizyon dizisidir. Yaratıcısı ve senaristi Nic Pizzolatto olan dizinin ilk sezonunu Cary Fukunaga yönetti.

 


Paylaş

Düşünbil Portal

Düşünbil Portal, bilim, felsefe ve psikanaliz alanlarında yazılı ve görsel içerikli makale, deneme ve çeviri yayınlayan çok içerikli bir portaldır. Genel okur-yazar kitlenin bilinçlenmesini ve farkındalık kazanmasını amaçlamaktayız. “Düşünen her insan gençtir” vizyonu ile her genç insana hitap etmeyi amaçlayan Düşünbil Portal, dergi ve etkinliklerle bu amacını geliştirmektedir.

https://www.dusunbil.com