• 29 Ağustos 2016
  • Düşünbil Portal
  • 0
Paylaş

Sex at Dawn kitabıyla ün kazanmış Christopher Ryan bizi, insanların doğalarının gereği cinsel olarak hepçil olduklarına dair tartışmalı kanıtlar arasında dolaştırıyor.

Erkek ve kadının cinsel olarak daima kapalı çiftler oluşturduğu düşüncesi, ilişkilere dair güncel bakış açımızda git gide yaygınlaşıyor. Fakat tarımın doğuşundan önce insanlar aslında oldukça sevişgen olmuş olabilir. Daha incelikli bir insan cinselliği anlayışının; ayrımcılığı, utancı ve ilişkileri öldüren, gerçekçi olmayan beklentileri sonlandırabileceği umuduyla yazar Christopher Ryan bizi, insanların doğalarının gereği cinsel olarak hepçil olduklarına dair tartışmalı kanıtlar arasında dolaştırıyor.

Christopher Ryan: Cinsel hepçiller olmak üzere mi tasarlandık?

Şubat 2013 tarihinde TED2013’te çekilmiştir.

Türkçe çeviri: Some Anon


Paylaş

Düşünbil Portal

Düşünbil Portal, bilim, felsefe ve psikanaliz alanlarında yazılı ve görsel içerikli makale, deneme ve çeviri yayınlayan çok içerikli bir portaldır. Genel okur-yazar kitlenin bilinçlenmesini ve farkındalık kazanmasını amaçlamaktayız. “Düşünen her insan gençtir” vizyonu ile her genç insana hitap etmeyi amaçlayan Düşünbil Portal, dergi ve etkinliklerle bu amacını geliştirmektedir.

https://www.dusunbil.com