• 27 Temmuz 2016
  • Düşünbil Portal
  • 0
Paylaş

Amerikalı ünlü aktör ve çiftçi Morgan Freeman’ın Çatalhöyük’te geçtiğimiz yıl yaptığı çekimlerle ilgili olan bölüm, National Geographic kanalında yayınlandı. “İnancın Sırları” isimli program kapsamında, Freeman her bölümde, inançla ilgili büyük bir sorunun cevabını arıyor.

Kötülüğün kökeninden, ölümden sonra yaşama, yaratılış hikayelerinden, mucizelere kadar insanlığın bugüne kadar kendine sorduğu büyük soruların cevaplarının arandığı belgesel seriside Morgan Freeman dünyanın pek çok farklı yerine giderek inançları inceliyor.

Freeman, 9 bin yıllık Çatalhöyük’teki çekilen bölümde, “Yerleşik çiftçi toplulukların doğuşu ile tek tanrılı dinlerin doğuşu bağlantılı mı?”sorusuna yanıt aradı.

Bu yazı Hayalim Bi’ Çiftlik’in internet sitesinden alınmıştır.


Paylaş

Düşünbil Portal

Düşünbil Portal, bilim, felsefe ve psikanaliz alanlarında yazılı ve görsel içerikli makale, deneme ve çeviri yayınlayan çok içerikli bir portaldır. Genel okur-yazar kitlenin bilinçlenmesini ve farkındalık kazanmasını amaçlamaktayız. “Düşünen her insan gençtir” vizyonu ile her genç insana hitap etmeyi amaçlayan Düşünbil Portal, dergi ve etkinliklerle bu amacını geliştirmektedir.

https://www.dusunbil.com