Paylaş

Kimse Ciryl Rolando ile dijital boyama hakkında boy ölçüşemez. Rolando, şimdilerde Fransa’da yaşıyor. Dünyadaki birçok klinik psikolog arasında belki de dijital boyama konusunda en iyi isim. Genellikle rumuzu Aquasixio’yu kullanan artist, hayatın renklerine ve insanların duygusal yanlarına odaklanmaktan hoşlanıyor.

rsz_aquasixio-digital-art-57be93a1c099c__880Rolando sanatını, eserlerinde sürreal ve düş dünyası arasında bir denge kurmaya çalıştığı için başka bir dünyadan olarak tanımlıyor.  

rsz_aquasixio-digital-art-57be93b4c0f62__880

DevianArt’taki profilinde şöyle belirtiyor, “Tim Burton ve Hayao Miyazaki benim dünyamın kökleri. Sürrealizm hareketini, özellikle Boris Vian’ın eserlerini ve onun ‘Köpüğün Büyüsü’ kitabını seviyorum. Renklerin binlerce gülümsemenin ya da milyonlarca gözyaşı getirdiği absürdlüğü, yaratıcılığı ve zenginleştirdiği evrenlerden hoşlanıyorum. “

 

rsz_aquasixio-digital-art-57be93a889363__880

İlginçtir ki, kendi bireysel yaşamı mutluluktan uzak olsa da, tüm eserlerinde canlı renkler kullanmıyor. Hayatın karanlığının mutlu ve güvende olan insanlardan daha ilham verici olduğunu belirtiyor.

rsz_aquasixio-digital-art-57be93c821fb7__880

Çevirmen: Özge Mete
Kaynak: Veri-art

Düşünbil Portal’da yayımlanan, Düşünbil yazar ve çevirmenlerine ait herhangi bir yazı, çeviri, makale ve haber izin alınmadan basılı olarak ya da internet ortamında kullanılamaz, çoğaltılamaz, yayınlanamaz. İzinsiz kullananlar hakkında hukuki yollara başvurulacaktır.


Paylaş

Düşünbil Portal

Düşünbil Portal, bilim, felsefe ve psikanaliz alanlarında yazılı ve görsel içerikli makale, deneme ve çeviri yayınlayan çok içerikli bir portaldır. Genel okur-yazar kitlenin bilinçlenmesini ve farkındalık kazanmasını amaçlamaktayız. “Düşünen her insan gençtir” vizyonu ile her genç insana hitap etmeyi amaçlayan Düşünbil Portal, dergi ve etkinliklerle bu amacını geliştirmektedir.

https://www.dusunbil.com